Connect with us

Finans & Ekonomi

TÜRKİYE’DE YILIN OTOMOBİLİ: YENİ RENAULT CLIO…

Türkiye’de OYAK Renault Fabrikaları’nda üretilen Yeni Renault Clio, Otomotiv Gazetecileri Derneği’nce (OGD) bu yıl beşincisi düzenlenen ve “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” kriterlerinin dikkate alındığı yarışmada “Yılın Otomobili” seçildi.

 

Ufuk Sandık ve Berk Çağdaş

OGD üyesi ve otomotiv alanında uzman 75 gazetecinin oylarıyla gerçekleşen “Türkiye’de Yılın Otomobili” değerlendirmesinin ilk turunda 25 aday otomobilden 7’si finale kaldı. İkinci turda Renault’a ait Yeni Clio ipi göğüsledi. Birincilik ödülünü Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş’a, OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık takdim etti.

ÇAĞDAŞ: “ÇOK GURURLU VE MUTLUYUZ.”
Berk Çağdaş ödül töreninde, “Otomotiv Gazetecileri Derneği üyelerinin oylarıyla Yeni Clio’nun Türkiye’de Yılın Otomobili seçilmesinden dolayı çok gururlu ve mutlu” olduklarını söyledi.

Berk Çağdaş-Renault Mais Genel Müdürü

BİNLERCE TÜRK MÜHENDİS VE İŞÇİSİNİN EMEĞİYLE…
OYAK Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretilen Yeni Renault Clio’nun elde ettiği başarının ardında milyonlarca Euro’luk yatırım ve binlerce Türk mühendis ve işçisinin emeği bulunduğunu belirten Çağdaş, “Türk halkının beğenisini kazanan Yeni Clio başarısını rakamlarla da kanıtladı. Bu unvan ve bu ödülü, sorumluluğunun bilincinde olarak layığıyla taşıyacağımızdan şüpheniz olmasın.” dedi.

 

 

“HAKKANİYETLİ VE MÜKEMMEL BİR ORGANİZASYON”
Bu ödüle ikinci defa layık görüldüklerinin altını çizen Çağdaş, “hakkaniyetli ve mükemmel organizasyon” diye nitelediği yarışma için OGD yönetimine teşekkür etti.

Renault Megane Sedan da, OGD’nin 2017’deki yarışmasında birinci olmuştu.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir