Connect with us

Finans & Ekonomi

TÜRK İLAÇ DEVİ ABDİ İBRAHİM’DEN SINIR ÖTESİ DUYARLILIK…

Covid-19 salgını başlar başlamaz tedavi protokollerinde yer alan Klorokin Fosfat etken maddeli ilaçtan hızla 1 milyon 600 bin tablet üreterek Sağlık Bakanlığı’na hibe eden ve yıl sonuna kadar tüm imalatını bağışlayacağını açıklayan Abdi İbrahim; faaliyet gösterdiği Kazakistan, Cezayir ve Azerbaycan’a da ilaç yardımında bulunacak.

 

 

Türk İlaç sektörünün lider şirketi Abdi İbrahim’in Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, Türkiye’nin Covid-19 salgınıyla mücadelesini başından beri çok yakından takip ettiklerini ve erken safhalarda derhal harekete geçtiklerini belirterek “Ülkemizde tedavi protokolünde birincil tedavi olarak yer alan ilaçlardan birisi olan ürünümüz için hammadde tedarik sürecine girdik. Kuvvetli tedarik ağımız ve ilişkilerimiz sayesinde, diğer birçok ülke ve şirket başarılı olamazken, hammaddemizi tedarik ederek 1 milyon 600 bin tabletlik üretimimizi gerçekleştirdik. Yıl sonuna kadar, Sağlık Bakanlığımızın bu ilacımıza ilişkin tüm ihtiyacını da üreteceğimizi ve hibe edeceğimizi de ayrıca taahhüt ettik.” dedi.

Nezih Barut-Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı

KAZAKİSTAN, CEZAYİR VE AZERBAYCAN’A DA İLAÇ BAĞIŞI
Salgını ulusal ve uluslararası ölçekte izlediklerini ifade eden Nezih Barut şunları söyledi: “100 bin tablet Klorokin Fosfat ve 7 bin tablet Asetilsistein etken maddeli ürünlerimizi Abdi İbrahim Global Pharm şirketimiz aracılığıyla ikinci evimiz Kazakistan’a bağışladık. Kazakistan’ın yeri bizim için her zaman çok özel, bu ülkedeki üretim tesisimiz, yurt dışındaki yatırımlarımızın en önemli halkalarından biri. Desteğimizi biraz daha büyüterek, yine önemli bir yatırımımızın bulunduğu Cezayir’e, oradaki şirketimiz Abdi İbrahim Remede Pharma aracılığıyla 100 bin tablet bağışlamaya karar verdik. Bizim için çok önemli olan bir diğer ülke Azerbaycan’a ise 50 bin tablet Klorokin Fosfat etken maddeli ilacımızdan bağışlayacağımızı yetkililere bildirdik.”

 

Türk ilaç devi Abdi İbrahim’in İstanbul Esenyurt’taki üretim tesisleri.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir