Connect with us

Türkiye Gündemi

65 YAŞ VE ÜZERİLERE TUZLA’DA VEFA FESTİVALİ…

Tuzla Belediyesi gerçekleştirdiği “Türkiye’nin ilk sosyal mesafeli etkinliği” niteliğindeki Vefa Festivali’yle 65 yaş ve üzerindeki yaklaşık 100 ilçe sakinine derin bir nefes aldırdı.

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında mart ayından bu yana evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üzerindeki Tuzlalılar, 10 Mayıs Pazar günkü ilk izinde ilçe belediyesinin düzenlediği sürpriz etkinlikle moral buldu.

TERAPİ, SPOR VE MÜZİKLE RAHATLADILAR
Psikolog Elif Arı Apakgün’ün anlattıklarıyla rahatlayan katılımcılar, Türk Sanat Müziği sanatçısı Coşkun Sabah’ın seslendirdiği şarkılarla keyifli zaman geçirdi. Ayrıca spor eğitmeni Eriç Ünal’ın yaptırdığı hareketlerle karantina günlerinin hamlığını atmaya çalıştı.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ve müzisyen Coşkun Sabah

“NE KADAR DOĞRU BİR İŞ YAPTIĞIMIZI GÖRDÜK”
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, salgın dolayısıyla evlerinden çıkamayanlara Türkiye’nin İlk Sosyal Mesafeli Etkinliği – Vefa Festivali ile sanattan spora kadar tüm aktiviteleri bir arada sunduklarını belirterek “Buradaki en büyük temennimiz çınarlarımızın ruh ve beden sağlıklarına hitap edebilmek. Bugün burada onların gülen yüzlerini görünce ne kadar da doğru bir iş yaptığımızı gördük. Ülkemizin bu illetten bir an önce kurtulması en büyük temennimiz. Bunun için ülke olarak hep birlikte dayanışma ile bu kötü günlerin sonunu getireceğiz.” dedi.

Başkan Yazıcı etkinliğe katılan kadınların anneler gününü kutladı ve gül dağıttı.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir