Connect with us

Finans & Ekonomi

“2’NCİ EL ARAÇ SATIŞ VE BAKIMINDA CANLANMA OLACAK”

Mobil Oil Türk A.Ş. Genel Müdürü Münci Bilgiç, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) küresel salgınının etkisiyle bireysel araç sahipliği ile “2’nci el araç satış, bakım ve onarımlarında” artış öngördüklerini ve buna bağlı olarak da pazarda kademeli bir toparlanma beklediklerini belirtti. Bilgiç, Mobil 1 Center ve Mobil Delvac Express özel servis ağlarını, “Türkiye’nin her yerinde araç sürücülerinin rahatlıkla ulaşıp, güvenilir ustalardan kaliteli yağ değişim hizmeti alabilecekleri yaygınlığa ulaşmayı” hedeflediklerini ifade etti.

 

Satış, pazarlama ve genel müdür birimlerindeki 120 kişilik ekibin salgın günlerinde kritik bir zorunluluk yoksa evden çalıştıklarını açıklayan Mobil Oil Türk A.Ş. Genel Müdürü Münci Bilgiç, “Fabrikamız sosyal mesafeyi oluşturabilmek adına mesai saatlerinde yeni bir düzenlemeye gitti. Bu tercihle distribütörlerimize ve diğer iş ortaklarımıza da örnek teşkil ettik.” dedi.

Münci Bilgiç-Mobil Oil Türk A.Ş. Genel Müdürü

“TÜRKİYE’DEN 14 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ”
115 yıldır faaliyet gösterdikleri Türkiye’nin Mobil’in üretim gerçekleştirdiği 30 ülkeden biri olduğunu hatırlatan Bilgiç; iş hacimleri, iç piyasadaki konumları ve ihracat durumuna ilişkin şu bilgileri aktırdı: “Türkiye’de şu anda 450 bin ton madeni yağ tüketiliyor. Bunun 250 bin tondan fazlası otomotiv motor yağı, geri kalanı ise müstahzarlar, sanayi yağları ve yardımcı ürünler. Mobil olarak sanayicilerin, ustaların ve son kullanıcının gözünde kaliteli bir ürün algısına sahip olan, Türkiye’de bu alanda faaliyet gösteren en köklü markalardan ve halen en tercih edilen ilk 3 markadan biriyiz. 14 ülkeye ihracat yapıyoruz. Önümüzdeki yıllarda ihracatta daha da üst seviyelere gelmeyi hedefliyoruz.”

 

 

ÖZEL SERVİS VE PERAKENDE NOKTALARINDA YOĞUNLUK ARTACAK
Salgın yüzünden özel araç sahipliğinde ve dolayısıyla 2’nci el pazarda canlanma öngördüklerini kaydeden Bilgiç, şunları söyledi: “Bu araçlar yetkili servis garanti kapsamı sürelerini aştıkları için haliyle özel servis ve perakende noktalarına yöneleceklerdir. Bu sebeple önümüzdeki dönemde özel servis ve perakende tipi madeni yağ satışlarında bir miktar artış bekliyoruz. Dolayısıyla 2’nci el araç satışlarında ve araç bakımlarında orta ve uzun vadede talebin artacağını öngörüyor ve planlarımızı bu doğrultuda revize ediyoruz.”

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir