Connect with us

Finans & Ekonomi

KARSAN, 20 NİSAN’DA YENİDEN İŞBAŞI YAPIYOR…

Yerli otomotiv firması Karsan, Covid-19 salgını dolayısıyla 1 Nisan 2020 tarihinde ara verdiği üretime 20 Nisan’dan itibaren kısmi olarak yeniden başlayacağını duyurdu.

 

 

Okan Baş-Karsan CEO’su

 

Karsan CEO’su Okan Baş, konuya ilişkin açıklamasında üretime yeniden başlamak için resmi makamlarca önerilen gerekli önlemleri aldıklarını belirtti: “Türkiye ekonomisi için üretmeye ve ürettiğimiz araçları toplumun ihtiyacına sunmaya devam etme bilinciyle hareket ediyoruz. Bunu yaparken insan sağlığı birinci önceliğimiz.”

 

 

 

“AYNI ANDA FABRİKADA ÇALIŞAN SAYISINI AZALTACAĞIZ”
Baş, kısmi olarak başlayacak üretimi günlere dağıtacaklarını söyledi: “Aynı anda fabrikada çalışan sayısını azaltacağız. Türkiye olarak bu zorlu süreçten kısa süre içerisinde güçlü bir şekilde çıkacağımıza inanıyor, herkese sağlıklı günler diliyoruz.”

 

 

KARSAN’IN GÜNÜMÜZDE İMAL ETTİĞİ ARAÇLAR
Karsan halihazırda Hyundai Motor Company’nin (HMC) yeni H350 hafif ticari araçlarını, BredaMenarinibus’ın 12-18m otobüslerini ve kendi markası Karsan JEST‘i imal ediyor. Ayrıca şehirlerin toplu taşımacılık sistemlerindeki değişen ihtiyaçlara göre Karsan markalı 8m erişilebilir ATAK ve STAR otobüslerini üretiyor. Araç üretiminin yanı sıra, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında endüstriyel hizmetler de sağlıyor.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir