Connect with us

Dünya Gündemi

ABD’Lİ AVUKATTAN ÇİN’E 32 MİLYON DOLARLIK COVID-19 DAVASI

ABD’li Avukat Robert Eglet, ülkesindeki küçük işletmeler adına Çin’e “Covid-19 virüsü hakkında dünyayı zamanında bilgilendirmediği ve uyarmadığı” iddiasıyla 32 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Gıng Şuang daha öncesinde dile getirilen bu yöndeki iddiaları yalanlamış ve haksız eleştirilere maruz bırakıldıklarını söylemişti.

Çin Halk Cumhuriyeti, Wuhan şehrinden bütün dünyaya yayılan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını hakkında başta gerekli bilgilendirmeleri ve uyarıları yapmamakla suçlanıyor.

ABD’nin Nevada Eyaleti’nin en önemli şehirlerinden Las Vegas’ta çalışmalarını sürdüren Avukat Robert Eglet, ülkesinde zarara uğrayan küçük işletmeler adına Çin aleyhine bu suçlamayla 32 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

ABD’li avukat Robert Eglet

 

“ÇİN, KRİTİK BİLGİLERİ ZAMANINDA DÜNYAYLA PAYLAŞMADI”
Las Vegas’ta Ekim 2017’de gerçekleşen ve 60 kişinin öldüğü silahlı saldırıyla ilgili davada mağdurların avukatlığını yürüten Eglet, Çin’in kritik bilgileri zamanında paylaşmayarak küresel çapta milyarlarca dolarlık kayıp meydana gelmesine yol açtığını ileri sürüyor.

 

 

Çin Dışişleri Söscüsü Gıng Şuang

 

ÇİN DIŞİŞLERİ SÖZCÜSÜ ŞUANG: İDDİALAR ASILSIZ
Bu arada Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Gıng Şuang iddiaları yalanlamış ve haksız eleştirilere maruz bırakıldıklarını açıklamıştı.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir