Connect with us

Türkiye Gündemi

DİJİTAL EĞİTİM SÜRECİNE TURKCELL’DEN ARTI 3 GB…

Coronavirüs tehdidi sebebiyle okul öncesinden 12’nci sınıflara dek eğitim faaliyetleri belirli bir dönem Türkiye’nin resmi dijital eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yürütülecek. Turkcell, Milli Eğitim Bakanlığı’nca açıklanan 3 GB’lık desteği 6 GB’a çıkardığını ayrıca 22 Mart’a kadar 10’u aşkın TV + kanalının ücretsiz izlenebileceğini duyurdu. Türkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Biz dünyanın en güçlü mobil ve fiber altyapısını bugünler için kurduk. Bu altyapı bugün de tüm vatandaşlarımızın olduğu gibi öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin de hizmetinde.” dedi.

 

Türkiye’de “küresel bir tehdit haline gelen coronavirüs salgınına karşı tedbir almak amacıyla” okulların tatil edilmesi ve online-dijital eğitime geçilmesiyle; hem öğrenciler hem öğretmenler hem de veliler açısından farklı bir deneyim dönemi başladı. Süreç okul öncesi dönemden 12’nci sınıflara kadar tüm derslere bilgisayar, tablet ve mobil cihazlar üzerinden ulaşmayı mümkün kılan Türkiye’nin resmi dijital eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yürütülecek.

BiP’TEKİ KEŞFET BÖLÜMÜNDE YER ALAN EBA’YI TAKİP ETMEK YETERLİ

İletişim operatörü Turkcell, Millî Eğitim Bakanlığı’nca açıklanan EBA içeriklerine erişmede kullanılacak 3 GB’lık desteği, 3 GB daha ilaveyle 6 GB’a çıkardığını duyurdu. Öğretmen, öğrenci ve veliler BiP’teki Keşfet bölümünde yer alan EBA kanalını takip ederek 3GB+3GB’lık paketleri hatlarına tanımlayabilecek. EBA’dan faydalanılırken 12 ay boyunca 6 GB ücretsiz internet üyelikleri devam edecek.

10’DAN FAZLA ÇOCUK VE EĞİTİM KANALI DA ÜCRETSİZ
Turkcell kotayı kaldırarak ve fiber hızını 100 MBit’e yükselterek sabit internete sahip olanların EBA sistemine erişimlerini de destekliyor. Ayrıca televizyon platformu TV+ da uzaktan eğitim döneminde çocukların öğrenmesi, farklı alanları keşfetmesi ve evdeki süreyi daha verimli değerlendirmesi için 10’dan fazla çocuk ve eğitim kanalını (BabyTV, Duck TV, Disney Junior, Chasse & Peche, Animaux, Viasat Explore, Nat Geo Wild HD, Viasat History HD, Discovery Channel, Discovery Science, Love and Nature HD, Docubox HD, Da Vinci Learning HD ve English Club TV) 22 Mart’a kadar erişime açıyor.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan

“DÜNYANIN EN GÜÇLÜ MOBİL VE FİBER ALTYAPISINI BUGÜNLER İÇİN KURDUK”
Konuyla ilgili bilgilendirmede coronavirüs salgını riskinin devletin aldığı tedbirler sayesinde en az hasarla atlatılacağına inandığını belirten Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Biz dünyanın en güçlü mobil ve fiber altyapısını bugünler için kurduk. Bu altyapı bugün de tüm vatandaşlarımızın olduğu gibi öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin de hizmetinde.” dedi. Erkan, “geleceğin emanet edileceği çocukların eğitimlerine destek sunarak hayatlarında önemli yer edindikleri için” özellikle gurur duyduklarının altını çizdi.

 

6GB İNTERNET TANIMLAMASI NASIL YAPILACAK?
Öncelikle BiP uygulamasındaki “keşfet” bölümünde yer alan EBA kanalı takip edilecek. “6 GB Paketinizi Aktifleyin” butonuna tıklanacak. BiP şu adresten indiriliyor: http://mobiltr.co/BiP

Bu arada Turkcell’in uluslararası çapta ödüller kazanan ve öğrencilerin farklı alanlarda keşifler yapmalarına imkan tanıyan örnek projelerinden Zeka Gücü’ne de uygulama ve web sitesi üzerinden ücretsiz erişilebilecek.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
1 Comment

1 Comments

  1. Göksel Kılıçlar

    20 Mart 2020 at 05:21

    bravo. zaman yardımlaşma sen olmazsan ben olmamı anlama zamanı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir