Connect with us

Finans & Ekonomi

EGE’NİN BU GENÇLERİNDE İŞ VAR!

Ege Bölgesi’nde yaşayan ya da okuyan 59 genç girişimci adayından oluşan 19 ekip, TÜSİAD ve EGİAD tarafından düzenlenen “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ var! Ege” programının ikincisine katılma hakkı kazandı. 24-25 Şubat 2020 tarihlerindeki eğitim kampında seçilecek 7’si iki ay boyunca bölgenin iş insanlarıyla girişim fikirleri üzerine çalışmalar yürütecek.

 

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ile Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) iş birliğiyle hayata geçirilen “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ var! Ege” programının ikincisi, 24-25 Şubat 2020 tarihlerindeki “eğitim kampıyla” başlıyor.

19 EKİPTEN 7’Sİ YOLUNA DAVAM EDECEK
İzmir’deki kampa Ege Bölgesi’nde yaşayan ya da öğrenim gören 59 genç girişimci adayından oluşan 19 ekip katılacak. Aralarından seçilen 7 ekip iki ay boyunca her biri bölgenin girişimcilik ekosistemi paydaşı olan iş insanlarıyla girişim fikirleri hakkında çalışmalar ve görüş alışverişi yürütecek. Mayıs ayındaki final gününde gençlerin üretip geliştirdiği iş fikirleri jüri tarafından değerlendirilerek dereceye girenler belli olacak.

Frederic Pagy

YOĞUN TALEP ÜZERİNE EGE’YE ÖZEL PROGRAM
EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Frederic Pagy, TÜSİAD’ın “üniversite öğrencilerine yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yeteneği kazandırmak amacıyla” 2011’den beri Türkiye genelinde organize ettiği “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var” adlı etkinliğin 2019 yılında girişimcilik programına dönüştüğünü ve aynı yıl en çok başvuru gelen Ege Bölgesi’ne özel “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege” versiyonunun hayat bulduğunu söyledi.

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ’NE TEŞEKKÜR…
TÜSİAD’la birlikte “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege Programı’nın” ikincisini düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirten Pagy, “Eğitim Kampı sürecinde tüm desteği ve ev sahipliği için İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne teşekkürlerimizi sunmak isterim.” dedi.

TÜSİAD BU GENÇLİKTE İŞ VAR! İÇİN SIRALAMALARI YETMEDİ
İzmir’deki kampta yer alacak 19 ekibe değerlendirme aşamasında başarı göstermelerine rağmen sıralamadaki durumları el vermediği için 2020’deki “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Programı’na” katılamayan Egeli ya da bu bölgede okuyan gençlerin dahil olduğunu açıklayan Pagy, hepsine bol şanslar diledi.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir