Connect with us

Reel Sektör

YENİLİKÇİ PROJELER AGT IDEATHON’DA BOY GÖSTERDİ…

AGT’nin (Ahşabı Geliştiren Teknoloji) Antalya OSB Teknopark iş birliğiyle bu yıl ilkini düzenlediği ve yenilikçi fikirlerin yarıştığı AGT Ideathon’a büyük ilgi gösterildi. “Sanayide verimlilik”, “dijital pazarlama” ve “üretim malzemelerinin kimyası” kategorilerinde ilk 3’e giren 9 ekip ‘maddi’, ‘endüstriyel, reklam ve Antalya OSB Teknopark’ta yıl boyu mentorluk desteği’ türlerinde çeşitli ödüllere layık görüldü.

 

1984 yılından bu yana Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren, laminat parkede lider ve mobilya bileşenleri sektöründe de dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan AGT (Ahşabı Geliştiren Teknoloji) tarafından bu yıl ilki düzenlenen AGT Ideathon isimli ve fikir maratonu niteliğindeki yarışmaya yoğun katılım gerçekleşti.

YENİLİKÇİLİK, DİJİTALLEŞME VE GİRİŞİMCİLİK VURGUSU
Antalya OSB Teknopark Genel Başkanı Ali Bahar, AGT Genel Müdürü Sevdil Yıldırım ve AGT Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Semih Söylemez açılış konuşmalarında “toplumsal değer oluşturulması ve sürdürülebilirliğin” altını çizip “Ar-Ge, yenilikçi teknolojiler, dijitalleşme ve girişimcilik platformlarına” gereken önemin verilmesi gerektiğini vurguladı.

YARIŞMAYA YAKLAŞIK 100 PROJE BAŞVURDU
“Sanayide verimlilik”, “dijital pazarlama” ve “üretim malzemelerinin kimyası” başlıklarıyla üç kategorisi olan yarışmaya 18 Aralık 2019 ile 30 Ocak 2020 tarihleri arasında yurt içi ve dışından yenilikçi ve uygulanabilir özelliğe sahip yaklaşık 100 proje başvurdu.

GELENEKSELLEŞMESİ HEDEFLENİYOR
Bilim insanları ile konusunda uzman kamu ve özel sektör temsilcilerinden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda 14 proje ön elemeyi geçti. Antalya OSB Teknopark iş birliğiyle 15-16 Şubat tarihlerinde Antalya’da gerçekleşen ve gelenekselleşmesi hedeflenen yarışmada ekipler iki gün boyunca projelerini mentorlar eşliğinde geliştirme fırsatına erişti.

3 KATEGORİNİN İLK 3’E GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Her kategoride ilk 3’e giren 9 ekip ‘maddi’, ‘endüstriyel, reklam ve Antalya OSB Teknopark’ta yıl boyu mentorluk desteği’ türlerinde çeşitli ödüllere layık görüldü.

AGT, KÜRESEL MARKA OLMAYI AMAÇLIYOR
Sektöründe Sanayi Bakanlığı onaylı ilk Ar-Ge merkezini hayata geçiren ve Türkiye’nin küresel markası olmayı amaçlayan AGT, Antalya OSB’de 500 bin metrekareye yakın alana kurulu modern üretim tesislerinde MDF, MDF-LAM, panel, profil ve parke üretiyor.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir