Connect with us

Finans & Ekonomi

FORD CUSTOM PHEV, ANKARA YOLLARINDA…

Türkiye’nin ilk ve tek şarj edilebilir hibrit elektrikli ticari aracı Ford Transit Custom PHEV, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından test edilecek. 2020 Uluslararası Yılın Ticari Aracı (IVOTY) ödülüne layık görülen model, Ankara’da gerçekleştirilen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nde tanıtıldı.

“2020 Uluslararası Yılın Ticari Aracı (IVOTY) ödülüne layık görülen ve Türkiye’nin ilk ve tek şarj edilebilir hibrit elektrikli ticari aracı olan” Ford Otosan’a ait Transit Custom (PHEV) modeli, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nde görücüye çıktı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEST EDECEK
Ford Custom (PHEV) Plug-In Hybrid modelden iki araç, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından test edilecek. Ford Otosan mühendisleri bu süreçte elde edilecek verileri ürün geliştirmede değerlendirecek. Araç daha öncesinde İspanya’nın Valensiya, Almanya’nın Köln ve İngiltere’nin Londra şehirlerinde test edilmişti. Serginin açılışına Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

FORD OTOSAN’IN KOCAELİ TESİSLERİNDE ÜRETİLİYOR
Sergide tanıtılan yeni Ford Transit ve Tourneo Custom PHEV, Avrupa’nın en büyük ticari araç üretim üssü ve “Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) dünyada sadece 16 fabrikayı kabul ettiği Global Lighthouse Network ağına Türkiye’den giren ilk otomotiv tesisi” niteliğindeki Ford Otosan’ın Kocaeli’ndeki fabrikalarında üretiliyor.

YAVAŞ: “ANKARA’NIN SEÇİLMESİNDEN MUTLULUK DUYDUK”
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Türkiye’nin ilk ve tek yerli şarj edilebilir, hibrit elektrikli ticari aracı olan Ford Custom PHEV’in test sürüşleri için Ankara’nın seçilmiş olmasından mutluluk duyduk. Ford Otosan tarafından ülkemizde üretilen bu araçların yarattığı katma değeri şehrimizin sakinlerinin hizmetine sunarken edineceğimiz deneyim, sürdürülebilirlik açısından büyük önem taşıyan elektrikli araç teknolojilerinin geliştirilmesine de katkı sağlayacak.” dedi.


“HİBRİT ELEKTRİKLİ MODELLERDE DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLACAK KONUMDAYIZ”
Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün ise şunları söyledi: “Otomotiv sanayi bugün tüm dünyada çok önemli bir dönüşüm geçiriyor; elektrikli araçlar da bu dönüşüm sürecinde önemli adımlardan biri durumunda. Ford Otosan olarak, Türkiye’nin ilk ve tek yerli şarj edilebilir, hibrit elektrikli ticari aracını üretmekten duyduğumuz mutluluk, 2020 Uluslararası Yılın Ticari Aracı (IVOTY) ödülünün de sahibi, segmentinde bir ilk olan Custom Plug-In Hybrid modelimizin ülkemizin başkentinde test amaçlı olarak kullanılacak olması ile ikiye katlanıyor. Ford’un “Akıllı Şehirler” vizyonu ile Türkiye’de şehir içi taşımacılığında bir ilki gerçekleştirmekten ve daha çevreci, verimli ve sessiz bir taşımacılık için kritik rol üstlenecek yatırımlarımız ile ülkemize ve çevreye katkı sağlıyor olmaktan kıvanç duyuyoruz. Teknolojik yetkinliklerimiz ve Ar-Ge çalışmalarımız doğrultusunda bugün geldiğimiz noktada Türkiye’nin ihracat şampiyonu Ford Otosan olarak, hibrit elektrikli modellerimizi dünyaya sunacak ve bu alanda söz sahibi olacak konumdayız. Türkiye’de bu teknolojinin öncüsü olarak, otomotiv sanayinde geleceği tasarlamaya, dünya çapında bir başarı hikayesi yazmaya devam ediyoruz.”

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir