Connect with us

Finans & Ekonomi

e-DÖNÜŞÜM İLE 2,5 MİLYAR TL TASARRUF

e-Dönüşüm hizmeti veren Mikro Yazılım’ın Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, uygulamanın başlamasından bu yana yaklaşık 25 milyar faturanın elektronik ortamda oluşturulduğunu ve bu sayede toplamda 2,5 milyar TL tasarrufa gidildiğini söyledi. Tomuş ayrıca 100 bin ağacın kesilmekten kurtulduğunu ifade etti. Zorunlu geçişin yürürlüğe girmesiyle 100 binden fazla işletmenin e-Dönüşüm sürecine dahil olacağı öngörülüyor.

 

 

e-Fatura ve e-Arşiv’e geçen işletme sayısı her geçen gün artıyor. e-Dönüşüm Tebliği’yle brüt satış hasılatı kriterinin 10 milyon TL’den 5 milyon TL’ye düşürülmesi geçiş daha da hız kazandı. Zorunlu geçişin yürürlüğe girmesiyle 100 binden fazla işletmenin e-Dönüşüm sürecine dahil olacağı öngörülüyor.

100 BİN AĞAÇ KESİLMEKTEN KURTULDU
e-Dönüşüm hizmeti veren Mikro Yazılım’ın Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, uygulamanın başlamasından bu yana yaklaşık 25 milyar faturanın elektronik ortamda oluşturulduğunu ve bu sayede toplamda 2,5 milyar TL tasarrufa gidildiğini söyledi. e-Dönüşüm vesilesiyle işletmelerdeki zaman ve maliyet yönetiminin kolaylaştığını belirten Tomuş, ayrıca bu sayede 100 bin ağacın kesilmekten kurtulduğunu ifade etti.

Alpaslan Tomuş

MİKRO YAZILIM’DAN YAŞAYAN VE GELİŞEN ÇÖZÜMLER
1988’de kurulan Mikro Yazılım’ın Türkiye’deki e-Dönüşüm entegrasyonunda etkin rol oynadığını dile getiren Tomuş, “Müşterilerimize sürekli yaşayan ve gelişen çözümler sunuyoruz. Ürün ekiplerimiz sürekli olarak sahada, mevcut ve potansiyel müşterilerimizin yanında çalışıyor, onların ihtiyaçlarını anlıyor, dinliyor ve bu doğrultuda yazılımlarımıza yön veriyor. Sadece son 1 yılda ürünlerimizde 1.000’in üzerinde yeni fonksiyon eklendi ve geliştirme yapıldı. 300 iş ortağımızla ve merkezde biz olmak üzere her zaman zor anlarında müşterilerimizin yanında olmayı görev edindik.” dedi.

e-DÖNÜŞÜM PAZARININ YÜZDE 22’SİNE HİZMET SUNUYORLAR
Tomuş halihazırda e-Dönüşüm pazarının yüzde 22’sine hizmet sunduklarını ve “e-Fatura ve e-Arşiv’deki zorunluluk kapsamlarında değişikliğe gidilen” 2020’de müşteri portföylerinin ikiye katlanacağını kaydetti.

Mikro Yazılım’ın ürünleri yurt dışına da pazarlanıyor. Şuanda 105 bini aşkın müşteri firmanın ürün ve hizmetlerinden faydalanıyor.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir